Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 09:08 Bu haber 3151 kez okundu
 
Baki Şimşek “ Mersin’de ki Turizm Projelerinin Hayata Geçirilmesini Bekliyoruz”
Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı.
GÜNDEM Haberi
Baki Şimşek “ Mersin’de ki Turizm Projelerinin Hayata Geçirilmesini Bekliyoruz”

Baki Şimşek “ Mersin’de ki Turizm Projelerinin Hayata Geçirilmesini Bekliyoruz”

 

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Şimşek ;  Mersin’in turizm projelerinin  hayata geçirilmemesi ve yeterli ödenek ayrılmamasından dolayı yaşanan aksaklıkları dile getirdi.

 Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında ; “ Üç(3) dönemdir Mersin Milletvekili ve Turizm Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktayım. Her yıl Mersin'in turizmle ilgili problemlerini defalarca aktarmamıza rağmen Mersin'deki turizm projelerinin hiçbiri hayata geçirilemedi. Bu dönem başta Gülek Karboğazı Kayak Merkezi olmak üzere  Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi de yıllardır konuşuluyor ama istenilen bir sonuca varılamadı. Bu projeler, hem 2 milyon nüfuslu Adana'ya hem de 2 milyon nüfuslu Mersin'e hitap edecek olan, tam Mersin ilinin sınırlarında yer alan  projelerdir. Bu projelerin hayata geçirilmesi için ivedi olarak bir ödenek ayırmanızı talep ediyoruz.

  Mersin'de 8 tane turizm alanı ilan edilen yer var, Mersin Tarsus, Tarsus Gülek-Karboğazı,  Silifke Kargıcak,  Silifke Narlıkuyu-Akyar, Silifke Taşucu-Boğsak, Gülnar Ortaburun, Anamur Melleç ve Silifke Ovacık gibi turizm bölgelerinin en az 1 tanesinde örnek bir proje yapılmasını istiyoruz.
     Mersin, Antalya ve Ege'deki diğer illerimizin turizm konusunda gerisinde kaldı, 350 kilometrelik sahil şeridi olan bu kentin Kleopatra'sı, Kız kalesi,  Danyal Aleyhisselam'ı, Ashab-ı Kehf'i ve birçok tarihi, kültürel değeri içinde barındıran bir şehir olması münasebetiyle, Mersin’in turizm de hak ettiği değeri görmesini istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baki, Şimşek, “, Mersin’de, ki, Turizm, Projelerinin, Hayata, Geçirilmesini, Bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı