Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 16:27 Bu haber 1578 kez okundu
 
BağlantıYeşilboğaz: “Dayanışma ve mücadele bizi kazanıma götürecektir”
Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı ve Türkiye Barolar Birliği yönetim kurulu üyesi Ali Elibol, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
GÜNDEM Haberi
BağlantıYeşilboğaz: “Dayanışma ve mücadele bizi kazanıma götürecektir”

Yeşilboğaz: “Dayanışma ve mücadele bizi kazanıma götürecektir”

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı ve Türkiye Barolar Birliği yönetim kurulu üyesi Ali Elibol, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

Genel Sekreter Av. Adnan Günbay ve TBB Delegesi Av. Levent Demir’in de bulunduğu ziyarette mesleki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, sorunların ancak ve ancak Türkiye Barolar Birliği ile bölge baroları arasında birlik ve dayanışma sağlandığı ölçüde çözüme kavuşabileceğini söyleyerek, “Adaletin tesis edilmesi noktasında çok önemli görevler üstlenen baroların ve avukatların, mesleğimize sahip çıkabilmesi ve mesleki sorunlarımızın hızlı bir şekilde çözüme kavuşabilmesini sağlayabilmeleri için, öncelikle bölge baroları arasında birliğin sağlanması konusunda bütün barolarımız gerekli adımları atmalıdır.  Birlikteysek güçlüyüz. Dayanışma ve kararlı mücadele bizi kazanıma götürecektir.

“ALDIĞIMIZ KARARLARDA EYLEME GEÇİLMELİDİR”

Düzgün işlemeyen ve bağımsız olmayan hukuk sistemimiz karşısında barolar olarak sessiz kalırsak ve birlik sağlayamazsak; avukatlık mesleği, savunma hakkı ve barolar yok olup gider. Bu nedenle savunma mesleğinin tahrip edilmek istenmesine hiçbir avukat, hiç biri baro sessiz kalmamalıdır. Barolar, asli görevi olan avukatlık hak ve yetkilerini layıkıyla savunmalı, avukat hak ve yetkilerinin geliştirilmesi için yasama, yürütme ve yargı organları çerçevesinde gerekli etkin mücadeleyi yapmalıdır. Mersin Barosu olarak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan ihlallere asla kayıtsız kalmadık, kalmayacağız. Her daim meslektaşlarımızın yanında olduk, tepkimizi dile getirdik ve haklarını aradık. Barolar ve avukatlar böyle zamanlarda kenetlenip mücadele ederek, meslek kuruluşumuzun var oluş amacını üyelerine hissettirmelidir. Savunma hakkına yönelik ihlaller, saldırılar nereden, kimden, nasıl gelirse gelsin, baroların avukatların hep birlikte, buna karşı direnmesi asli görevidir. Bölge baroları toplantılarında almış olduğumuz önemli kararlarda eyleme geçilmelidir” diye konuştu.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ayrıca, Türkiye Barolar Birliği’nin TBMM gündeminde bulunan yeni Avukatlık Kanunu’nun hazırlıkları aşamasında meclisteki hukukçu milletvekilleri ile temasa geçip kanunun hazırlığına müdahil olması gerektiğini belirtti.

“DAHA FAZLA DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı ve TBB yönetim kurulu üyesi Ali Elibol, “Mesleğimizde çözülmeyi bekleyen birçok sorun var. Mesleki hiçbir sorunumuza kayıtsız kalamayız. Sorunlarımızın çözümünde daha fazla yol almak için daha fazla dayanışmaya, daha fazla birlikteliğe ihtiyacımız var. Mesleki sorunlara karşı her daim dayanışma içerisinde olan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı ve yönetimini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BağlantıYeşilboğaz:, “Dayanışma, ve, mücadele, bizi, kazanıma, götürecektir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı