Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 14:36 Bu haber 8384 kez okundu
 
Avukat Şinasi Develi’ye meslekte 71. Yıl plaketi verildi
Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 5 Nisan Avukatlar Haftası nedeniyle meslekte 71. yılını dolduran, 1964-1974 döneminin Mersin Barosu Başkanı Av. Şinasi Develiye plaketini,
YAŞAM Haberi
Avukat Şinasi Develi’ye meslekte 71. Yıl plaketi verildi

AVUKAT ŞİNASİ DEVELİ’YE MESLEKTE 71. YIL PLAKETİ VERİLDİ

DEVELİ: “AVUKATLIK MESLEĞİNE SAHİP ÇIKIN”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 5 Nisan Avukatlar Haftası nedeniyle meslekte 71. yılını dolduran, 1964-1974 döneminin Mersin Barosu Başkanı Av. Şinasi Develiye plaketini, Mersin Barosu’nun eski başkanları Av. Şengün Erdoğan ve Av. Halit Akın ile birlikte takdim etti.

Mersin Baro Odası’nda düzenlenen plaket töreninde kürsüye çıkarak mesleki deneyimlerini paylaşan ve meslektaşlarına tavsiyelerde bulunan Av. Şinasi Develi, “1948 yılında girdiğim Mersin Barosu’nu hiçbir zaman unutmadım, hiçbir zaman da unutmayacağım. Haziran ayında 100 yaşıma gireceğim. Yıllar beni baromuzdan ve meslektaşlarımdan ayırmadı. Avukatlık mesleğine çok sahip çıkın. Oğlumu ve torunumu avukat yaptım. 10 çocuğum olsaydı, hepsini de avukat yapardım. Sizlerden en büyük beklentim,  birbirinizi sevin, birbirinize sarılın.

“AVUKATLIK MESLEĞİ, MESLEKLERİN EN GÜZELİ”

Avukatlık mesleği, mesleklerin en güzelidir. Avukatlık mesleğinin adı eskiden ‘tefsirci’ idi. Avukatlık Kanunu’nun adı da eskiden Muhammat Kanunu’ydu. 1924 tarihinde mesleğimizin adı ‘avukatlık mesleği’ olarak değişti. Tüm meslektaşlarıma başarılı ve uzun meslek hayatı diliyorum” diye konuştu.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ise, “Sizlerden çok şey öğrendik ve öğrenmeye de devam ediyoruz. 6 Nisan 1948’de avukatlık mesleğine başlayan sevgili üstadımız Av. Şinasi Develi’yi tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avukat, Şinasi, Develi’ye, meslekte, 71., Yıl, plaketi, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı