Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 17:41 Bu haber 99763 kez okundu
 
Anneler Dokuyor, Toplum Okuyor Sergisi Yapıldı
Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulu, 1 Okul 1 Ekol Proje Yarışması kapsamında, Anneler Dokuyor, Toplum Okuyor projesinin sergisini gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Anneler Dokuyor, Toplum Okuyor Sergisi Yapıldı

Anneler Dokuyor, Toplum Okuyor Sergisi Yapıldı 

İstikbal Haber /

Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulu,  1 Okul 1 Ekol Proje Yarışması kapsamında, Anneler Dokuyor, Toplum Okuyor projesinin sergisini gerçekleştirdi.

Yapılan ürünlerin satışından elde edilecek gelirle Toroslar’da bir köy okuluna kütüphane kurmayı amaçlayan projenin sergisi Mersin Toroslar Nene Hatun Anaokulunun Bahçesinde kurulan stantlar ile görücüye çıktı.

Sergiye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Kızılay Mersin İl Başkanı Muharrem Köse ve Eşi, Mersin Genç Kızılay, Veliler, Öğrenciler ve Öğretmenler katıldı.

Sergide, Kızılay ekibinin iş birliği ile yürütülen proje kapsamında çocuklara Kızılay’ın amacı hakkında bilgiler verildi. Yüz boyama ve palyaço gösterimi yapıldı. Dolu dolu geçen etkinlikte, Kızılay Mersin İl Başkanı Muharrem Köse’nin Annelerin yaptığı bir telefon maketini alarak, Nene Hatun Anaokulunun Yönetimine, Öğrencilerine ve Velilerine selam yollaması keyifli dakikalar yaşanmasına sebep oldu.

Bağışlanan kitaplar da sergide sunuldu.

ELAZIĞ’da UNUTULMADI

Ayrıca, Annelerin ve çocukların yaptığı atkılar “Mersin’den Elazığ’a Yaraları Sarmaya” sloganı ile yardım paketi olarak Elazığ’a gönderilecek.

Proje Bir köy okuluna yapılacak kütüphane açılışı ile sona erecek.

Projeye destek veren kurumlar; Mersin Nene Hatun Anaokulu, Toroslar Belediyesi, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Mersin ve Genç Kızılay, Mersin Yazarlar Derneği, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anneler, Dokuyor,, Toplum, Okuyor, Sergisi, Yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı