Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 15:33 Bu haber 2410 kez okundu
 
ANESİAD üyelerine istihdam seferberliği 2019 anlatıldı
Mersin’de ‘Burası Mersin, Burada İş Var’ sloganıyla çalışmaları devam eden ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği üyelerine teşvikler anlatıldı.
EKONOMİ Haberi
 ANESİAD üyelerine istihdam seferberliği 2019 anlatıldı

 ANESİAD üyelerine istihdam seferberliği 2019 anlatıldı

 

Mersin’de ‘Burası Mersin, Burada İş Var’ sloganıyla çalışmaları devam eden ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği üyelerine teşvikler anlatıldı.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Halil BOZKURT, Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çakar, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ve Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri katıldı.

 Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Halil Bozkurt yaptığı konuşmada, Türkiye İş Kurumu 2023 istihdam hedefleri çerçevesinde, aktif iş gücü piyasaları ve çalışma politikaları sayesinde, istihdam seferberliği kapsamındaki teşvik ve desteklerle işverenlerin personel maliyetlerinin düşürülmesinin hedeflendiğini söyledi. İş gücü piyasalarındaki gelişmelere paralel olarak İŞKUR’un aktif iş gücü programları sayesinde iş gücüne katılım oranının her geçen gün arttığını ifade eden Bozkurt, 2017’de başlatılan Milli İstihdam Seferberliği'nin kapsamının 2018 ve 2019 yıllarında genişletildiğine işaret etti. Bozkurt, “Bu çerçevede, bir taraftan özellikle gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşlarımızın daha fazla iş hayatına atılmaları, diğer taraftan ise işverenlerimizin üzerindeki personel maliyetlerinin düşürülmesi hedeflenmiştir. Bu yıl da işverenlerimiz, iş arayanlar, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler gibi ilgili tüm taraflarla diyalog ve işbirliğimizi artırarak, iş gücü piyasasını sadece izleyen değil, yönlendiren kurum olma yönünde önemli adımlar atmak istiyoruz” diye konuştu. 

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanları tarafından Teşvikler ve İŞKUR uygulamaları, Profesyonel insan Kaynakları Platformu ile ilgili bilgiler verilen toplantıda, "İŞKUR ‘un ilave istihdam yapan işverenlere sağladığı birçok teşvik paketi olduğu, Program kapsamında İlave İstihdam Desteği, Asgari Ücret Desteği, Kadın Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Desteği, 5 Puanlık İndirim Desteği verildiği ifade edildi. Ayrıca İstihdamın kalıcı hale gelmesine yönelik devletin sağladığı teşviklerden "Mesleki beceri geliştirme teşvikleri kapsamında işbaşı eğitim programının başta geldiği, İşbaşı eğitim programında personellere tecrübe kazandırılması amaçlandığı, 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında sağlanan teşviklerin hem işverenler için hem de personeller için olumlu sonuçlar verdiği dile getirildi. İŞKUR, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu ve Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği arasında yapılabilecek işbirlikleri konusunda da görüş alışverişi yapılan toplantı sonunda İŞKUR yetkilileri tarafından ANESİAD üyelerinin soruları da cevaplandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ANESİAD, üyelerine, istihdam, seferberliği, 2019, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı