Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 13:07 Bu haber 3980 kez okundu
 
Anamur’da Eylül ayının ilk meclis toplantısı yapıldı
Eylül ayının 13. Birleşim 1. oturumu Anamur Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç Başkanlığında gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
 Anamur’da  Eylül ayının ilk meclis toplantısı yapıldı

                                            Anamur’da  Eylül ayının ilk meclis toplantısı yapıldı

                Eylül ayının  13. Birleşim 1. oturumu Anamur Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç Başkanlığında gerçekleşti.

Açılış konuşması ve yoklama ile başlayan meclis toplantısının gündemi şöyle gerçekleşti;

-İmar Komisyonuna havale edilen, Muşurup Sanat Sokağı ve çevresinde belirlenmiş olan alan kapsamında, mevcut yapılarda cephe yenileme çalışması yapılması konusu oy birliği ile karara bağlandı.

-İmar Komisyonuna havale edilen, Kazı yapılan Anamuryum bölgesi Ören mahallesinde koruma amaçlı imar planı yapılması konusu oy birliği ile karara bağlandı.

- Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Anamur Belediyesi tarafından 5393 sayılı belediye kanunun 41. maddesine göre hazırlanan Anamur Belediyesi 2020-2024 yılı taslak stratejik planı görüşüldü ve oylamaya sunuldu.

-Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Anamur Belediyesi tarafından 5393 sayılı belediye kanunun 41. maddesine göre hazırlanan Anamur Belediyesi 2020 yılı taslak performans programı görüşüldü.

-Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz psikolojik danışma merkezinde çocuklara verilen hizmetin yanı sıra yetişkinlere de verileceğinden;

1-Yetişkinler danışma ücreti 40TL olarak belirlendi.

2- Aile Danışmanlığı ücreti 50 olarak belirlendi.

3- Evlilik Terapi ücreti 40 TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

 

-Plan ve Bütçe Komisyonu ve Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilen,2019-2020 Konservatuar Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak olan ve kayıt yenileyecek olan öğrencilerimizden 1. Dönem ve 2. Dönem eğitime katkı payı  100 TL alınması, Ekonomik durumu uygun olmadığına dair belge getiren öğrencilerin bu ücretlerden muaf olması, ayrıca Şehit ve Gazi Aileleri ile Bedensel  Engellilerin ücretsiz olmaları konusu görüşüldü .Üyelerden Ali Kubilay ERDAL, Tekin MUTLU, Necdet YILDIZ’ın red , Bilge OĞUZ’un çekimser  oyuna karşılık  oy çokluğu ile karara bağlandı.

-Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilen, Anamur Belediyesi meclis toplantılarının belediyenin internet sitesinden canlı olarak yayınlanması konusu görüşüldü. Komisyonun raporu:  Yapılan toplantıda belediyemizin bilişim altyapısının tamamlanıncaya kadar mevcut hali ile devam edilmesine , belediyemizin altyapısının tamamlanmasını müteakip ise canlı yayının yapılmasına oy çokluğu ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler ile meclis gündemi sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Anamur’da, , Eylül, ayının, ilk, meclis, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı