Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 15:27 Bu haber 4185 kez okundu
 
Anamur belediyesi mahallelerde büz çalışmalarına hız verdi
Anamur Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında yayla yollarında altyapı çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Anamur belediyesi mahallelerde büz çalışmalarına hız verdi

Anamur belediyesi mahallelerde büz çalışmalarına hız verdi

Anamur Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında yayla yollarında altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Boğuntu (köyü)merkez aşağı boğuntu sazak pamucak yerleşim bölgelerinde kışın geçişin mümkün olmadığı dere ve yollarda büz baks ve şarampol temizlikleri devam ediyor.

Anamur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü köy yollarında kışa hazırlık çalışmaları kapsamında dere geçişlerinde altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Aşağı Boğuntu  Mahallesi’nin kullandığı Aşağı Boğuntu  Deresi'nde büz döşeme çalışması başlatıldı. Hafta sonu başlatılan çalışmaları Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ  Boğuntu Mahalle Muhtarı Mehmet OKTAR ile yerinde incelediler.

 

Çalışmaların yayla yollarında özellikle bağlantı yolları ve risk taşıyan dere geçişlerinde devam ettiğini belirten Anamur  Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ, ”İlkbahar ve vatandaşlarımızın yayla dönüşlerinde söz konusu dere geçişlerinde ulaşım sağlayamıyorlar. Bu yaptığımız hizmetle Aşağı Boğuntu ve Çatak Mahallesinde 26 hane kışın evine rahatça geçebilecek. Amacımız yayla yollarının sağlıklı olması. Bu yönde Boğuntu köyü merkez aşağı boğuntu sazak pamucak yerleşim bölgelerinde kışın geçişin mümkün olmadığı dere ve yollarda büz baks ve şarampol temizlikleri yapıyoruz. Diğer mahallerde de sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anamur, belediyesi, mahallelerde, büz, çalışmalarına, hız, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı