Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 08:17 Bu haber 2121 kez okundu
 
Alkaç, Kuvvetli Yağış Sonrası İncelemelerde Bulundu
Mersin’de dün gece saatlerinden Perşembe gününe kadar kuvvetli yağış öngörülmesi üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde yürütülen çalışmalar çerçevesinde
YAŞAM Haberi
Alkaç, Kuvvetli Yağış Sonrası İncelemelerde Bulundu

Meski Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Kuvvetli Yağış Sonrası İncelemelerde Bulundu

 

Mersin’de dün gece saatlerinden Perşembe gününe kadar kuvvetli yağış öngörülmesi üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde yürütülen çalışmalar çerçevesinde Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı Halit Sümen alınan tedbirleri incelemek ve olası sorunları tespit etmek için sahaya indi.

MESKİ Genel Müdürü Alkaç, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri ile yaşanabilecek sel baskınlarının önlenmesine yönelik çalışmaları yerinde kontrol etti. Alkaç, geçtiğimiz yıllarda su baskınlarından oldukça etkilenen bölgelerde şu an için olumsuz bir durum olmadığını belirterek, “Bölgemizde 2 gündür etkili olan yoğun yağışlardan dolayı vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına çalışma arkadaşlarımla birlikte görevimizin başındayız. Oluşabilecek sel veya su baskınlarını ortadan kaldırmak için kolları sıvıyoruz. Gün boyunca, tıkanan atıksu ve yağmur suyu drenaj hatlarını açarak, olumsuz bir durum yaşanmasını engelliyoruz. Yaşanabilecek olası baskınlarla ilgili mücadele etmeye hazır haldeyiz. Ekiplerimizle beraber altyapının sorunsuz çalışması ve meydana gelebilecek tahribatın önlenmesi için incelemelerde bulunuyor, ayrıca ızgara hatları için temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Vatandaşların şikayetlerine cevap vermek için hazır olduklarını dile getiren Genel Müdür Alkaç, ekiplerimiz ile birlikte teyakkuzda olduklarını vurguladı. Alkaç, Büyükşehir Belediyesi’nin saha çalışmalarında kendilerine destek olduğunu dile getirdi.

“Ekiplerimiz 7/24 hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor”

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, şunları söyledi:

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer de bu konuyla ilgili çok titiz davranıyor. Çalışmalarımızı kendileriyle irtibat halinde sürdürüyoruz. Oluşan olumsuzluklara ve aksaklıklara karşı özel araçlarımızla birlikte anında müdahale ediyoruz. ALO 185 çağrı hattımıza gelen ihbarları değerlendirip, Mersin halkının mağdur olmaması için 7/24 hizmet anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. MESKİ ailesi olarak ekiplerimizle birlikte görevimizin başında olacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alkaç,, Kuvvetli, Yağış, Sonrası, İncelemelerde, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı