Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 14:47 Bu haber 2372 kez okundu
 
Akdeniz’e yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğiz
Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz’e yeni bir belediyecilik anlayışı getireceklerini belirterek, belediyenin parasını halkın yararına kullanacaklarını söyledi.
- Haberi
Akdeniz’e yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğiz

AKDENİZ’E YENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GETİRECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz’e yeni bir belediyecilik anlayışı getireceklerini belirterek, belediyenin parasını halkın yararına kullanacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, İhsaniye Mahallesi Muhtarı Zehra Yılmaz’ı ziyaret etti. Zehra Yılmaz’dan mahallenin sorunlarını dinleyen Yelkovan, talepleri aldı, projelerini anlattı. İhsaniye Mahallesi’nin en önemli sorununun mahalle içerisinde kalan atölyeler olduğuna işaret eden Yelkovan, esnafı da mağdur etmeden mahalledeki görüntü ve gürültü kirliliğini çözeceğini anlattı. İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz ile yıllardır bu sorunu çözmek için mücadele ettiğini anımsatan Yelkovan, sanayi sitesi kurulması için verdikleri mücadelede önlerine çıkan engellerden bahsetti.

ONLARIN GÜRÜLTÜSÜ BANA VIZILTI GELİR!

Akdeniz’e yeni bir belediyecilik anlayışı getireceklerini ifade eden Yelkovan, belediyenin parasını halkın yararına kullanacaklarını belirterek, “Felsefemiz insana hizmet. Yıllardır birlikte çalıştık. Yaşanan sorunları biliyorum. Esnaf kardeşlerimin bu koşullarda çalışmalarını bende istemiyorum. Bir sanayi sitesinde çok daha iyi koşullarda işlerini yapsınlar istiyoruz. Akdeniz ilçemizdeki esnaflarımız için çok sayıda dükkana ihtiyacımız var. Bir sanayi sitesine ihtiyacımız var. Görüntü ve gürültü kirliliğinden yıllardır şikayet ediyorum ama ben de demirciyim. Neden şikayet ediyorum esnaflarımızın rahat etmesi için. Yoksa onların gürültüsü bana vızıltı gelir. Ben rahatsız olmam. Sırf esnafımız rahat etmesi için bu mücadeleyi veriyoruz” diye konuştu.

ÇALIŞAN ANNE KREŞLERİ

Mahalleler için hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri de anlatan Yelkovan, “Her mahalleye kreş, taziye evleri gibi projelerimiz var. Hizmet ve projelerinde kadınları merkeze alan bir yönetim anlayışımız olacaktır. Çalışan annelerimizin mesleklerine devam edebilmesi ve gözlerinin biricik evlatlarının arkasında kalmaması için Çalışan Anne Kreşleri kuracağız” dedi.

Yelkovan, ardından İhsaniye Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Mahalle içerisinde uygun olmayan şartlarda çalışan esnafa projelerini anlatan Yelkovan, gezisini semt pazarı ziyareti ile sürdürdü.

Pazar yerinde hem vatandaşın hem de pazarcı esnafının sıcak ilgisi ile karşılanan Yelkovan, ayak üstü sohbette Akdeniz’e dair hayallerinden bahsetti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akdeniz’e, yeni, bir, belediyecilik, anlayışı, getireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı