Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 08:36 Bu haber 2429 kez okundu
 
Akdeniz Belediyesi’nin standına ziyaretçi akını
Başkan Mustafa Gültak, ziyaretçilere limonata ikram etti, tuvalin karşısına geçip resim yaptı
- Haberi
Akdeniz Belediyesi’nin standına ziyaretçi akını

Başkan Mustafa Gültak, ziyaretçilere limonata ikram etti, tuvalin karşısına geçip resim yaptı

Akdeniz Belediyesi’nin standına ziyaretçi akını

* Akdeniz Belediyesi’nin, narenciye festivalinde kurduğu standa her yaş ve kesimden binlerce insan akın etti. Festivalin açılış törenine katılan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ziyaretçilere limonata ikram etti.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Mersin Uluslararası Narenciye Festivali, her yaş ve kesimden insanın katılımı ve büyük bir ilgi altında sona erdi. Adnan Menderes Bulvarı Galatasaray Meydanı üzerinde kurulan festivalde, Akdeniz Belediyesi’nin kurduğu standına ziyaretçiler adeta akın etti. Konuklar, Akdeniz Belediyesi standında ikram edilen limonataya yoğun ilgi gösterdi. Limonatanın yanı sıra stantta bulunan ve narenciye ürünlerinden yapılmış figürler de yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Başkan Gültak, konuklara limonata ikram etti

Konuklar, Akdeniz’in standında Caretta Caretta kostümü giyen maskot ve palyaço ile fotoğraf çektirmek için özellikle çocuklar adeta yarıştı. Pamuk Prenses kıyafeti giyen animatör ile palyaço da dileyen çocukların yüzünü rengarenk boyadı. Ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği Akdeniz Belediyesi festival standında gençler şarkılar söyledi, halay çekti. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, festivalin son gününde, belediyenin standını ziyaret eden yüzlerce vatandaşa limonata ikramında bulundu. Başkan Gültak standı ziyaret eden çocuklarla da ilgilendi, vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Gültak tuvalin karşısına geçti, resim yaptı

Başkan Mustafa Gültak, başkan yardımcıları ve Meclis üyeleri ile birlikte, 7’nci Mersin Uluslararası Narenciye Festivalde, Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Canlı Resim Çalıştayı'na da katıldı, sanatçılarla birlikte tuvalin karşısına geçip resim yaptı.

11 ülkeden 35 sanatçının katıldığı çalıştayda Başkan Gültak'a Mardinli Yazar ve Şair Dr. Ümit Yaşar Işıkhan tarafından Guinness Rekorlar Kitabı'na da giren "Okunabilen En Küçük Kitap" olan şiir kitabı hediye edildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akdeniz, Belediyesi’nin, standına, ziyaretçi, akını,
Yorumlar
Haber Yazılımı