Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 09:33 Bu haber 10204 kez okundu
 
Adalette 25 Yıl, Tebrik Belgeleri İle Ödüllendirildi
İİstikbal Haber/ Mersin-Adalet Teşkilatı nezdinde görevde 25 yılını tamamlayan adliye personellerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün takdirleriyle tebrik belgeleri verildi. Mersin Adliye binasında yapılan etkinlikte 78 personele tebrik belgeleri verildi.
GÜNDEM Haberi
Adalette 25 Yıl, Tebrik Belgeleri  İle Ödüllendirildi

Adalette 25 Yıl, Tebrik Belgeleri  İle Ödüllendirildi

İİstikbal Haber/ Mersin-Adalet Teşkilatı nezdinde görevde 25 yılını tamamlayan adliye personellerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün takdirleriyle tebrik belgeleri verildi. Mersin Adliye binasında yapılan etkinlikte 78 personele tebrik belgeleri verildi.

KEHVECİ: ONLAR MESLEĞİN 25 YILINI FEDAKARCA YERİNE GETİRDİLER

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Mersin Adliye Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci yaptı. Kahveci personellerin mesleğe başladıkları zor günleri hatırlatarak konuşmasına başladı. Kahveci; “Gerçekten Adliye’nin tozunu toprağını yutmuş arkadaşlarımız onlar Adliye’nin, hükümet konaklarının zemin katlarında veya bakımsız binalarda imkânsızlıklar içinde olduğu dönemlerde mesleğine başladılar ve mesleklerinin önemli bir kısmını da bu şartlarda fedakârca yerlerine getirdiler.”Dedi.

Meslekteki yaşanılan çalışma şartlarını kendinden örnek vererek anlatan Mersin Adliye Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci avukatlık stajına başladığı 1995 yılından bu yana yaşadıklarını anlattı. Bugün personellerin adliye saraylarında donanımı iyi olan ortamlarda hizmet verdiklerini de belirten Kahveci hizmette 25 yıl, tebrik belgesi  ile teşekkür edilerek onurlandırılmalarını hak ettiklerini söyleyerek emeği geçenlere ve Adalet Bakanlığı'na teşekkür etti.

BAŞSAVCI ERCAN: ŞİMDİ DAHA GÜZEL ORTAMLARDA ÇALIŞIYORUZ

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ise, kıt imkanlarla uzun yılar yokluk içerisinde bizleri bugünlere getiren adliye çalışanlarına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Başsavcı Ercan, “Allah’a şükürler olsun ki şimdi daha güzel ortamlarda çalışıyoruz.”diyerek adliye çalışanlarının sorumluluk bilinci içinde fedakârca çalıştıklarının altını çizdi. Başsavcı Ercan hizmet verdiği yıllardan anılarını anlatarak sevgi ve saygının önemine değindi. Adliye de yeni hizmete başlayan personelle birlikte 25 yılını doldurmuş personellere de başarılar diledi.

Konuşmaların ardından tebrik belgeleri verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adalette, 25, Yıl,, Tebrik, Belgeleri, , İle, Ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı