Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 16:15 Bu haber 3545 kez okundu
 
Abdullah Özdemir’den Açıklama
Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir yaptığı yazılı basın açıklamasında 104 Emekli Amiralin bildiri yayınlamasını yanlış bulduklarını açıkladı ve ; “…Bu muhtıravari açıklama tedirginlik yaratmaktan, gereksiz yere gündemi işgal etmekten başka bir işe yaramamıştır.” görüşünü dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
Abdullah Özdemir’den Açıklama

Abdullah Özdemir’den Açıklama

 

Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir yaptığı yazılı basın açıklamasında 104 Emekli Amiralin bildiri yayınlamasını yanlış bulduklarını açıkladı ve ; “…Bu  muhtıravari açıklama tedirginlik yaratmaktan, gereksiz yere gündemi işgal etmekten başka bir işe yaramamıştır.” görüşünü dile getirdi.

Başkan Özdemir’in açıklama metni şöyle; “ 104 Emekli Amiralin yayınladıkları gece yarısı bildirisini içerik, zamanlama ve üslup olarak kesinlikle yanlış buluyoruz. Askeri darbe ve muhtıralardan çok çekmiş bir millet olarak, o eski karanlık günleri çağrıştıran, bu muhtıravari açıklama tedirginlik yaratmaktan, gereksiz yere gündemi işgal etmekten başka bir işe yaramamıştır.

Devletimizin bütün kurumlarıyla zorlu bir pandemi süreciyle mücadele ettiği, vatandaşlarımızın sağlığı ile ekonomiyi canlı tutmak arasında optimum bir denge sağlamaya çalıştığı bir ortamda, hiç kimse üstüne vazife olmayan konularda gereksiz çıkışlar yapmamalıdır.

Ülkemizde siyaset yapmanın ve görüş açıklamanın meşru tüm yolları açıktır. Kimse bu yollar dışında yollara girmeyi düşünmemelidir.

Devlet terbiyesi almış, devlet içindeki hiyerarşinin ne olduğunu en iyi bilen bu kişilerin, görüş ve değerlendirmelerini bildiri yayınlayarak değil, ilgili makamlara rapor olarak sunmaları gerekirdi.

İçinden geçmekte olduğumuz bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey, milli birlik ve beraberliğimizdir. Herkes bu konuda azami ölçüde hassas olmalıdır.

Saygılarımızla.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Abdullah, Özdemir’den, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı