Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 11:27 Bu haber 7320 kez okundu
 
1.Okul Öncesi Bilim Şenliği Yapıldı
Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği 2018-1-TR01-KA101-054927 numaralı ve
EĞİTİM Haberi
1.Okul Öncesi Bilim Şenliği Yapıldı

Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği 2018-1-TR01-KA101-054927 numaralı ve “Geleceğin Bilimcilerini Yetiştiren Öğretmenler” başlıklı konsorsiyum projemizin nihai finalini 1.Okul Öncesi Bilim Şenliği ile taçlandırdık.

1 Eylül 2018 tarihinden itibaren yürütülmekte olan proje ile katılımcı hazırlıkları kapsamında İngilizce Dil Kursu(280 saat), Okul Öncesi eğitimde Fen ve Matematik Öğretimi semineri, Çevre Okuryazarlığı eğitimi ve Çocuklarımız ve Biz Konferansı etkinliklerini gerçekleştirildi.

Yurtdışı hareketlilikler kapsamında 14 okul öncesi öğretmenimiz Çek Cumhuriyeti Prag kentinde 7 günlük Yaratıcı Düşünme kursuna, 13 okul öncesi öğretmenimiz Finlandiya Helsinki kentinde 7 günlük Eleştirel Düşünme kursuna ve 14 okul öncesi öğretmenimiz Avusturya başkenti Viyana da 3 farklı okulda 5 günlük işbaşı eğitim faaliyetine katılmıştır. 41 öğretmen, 3 koordinatör ve 3 idarecinin katıldığı yurtdışı hareketlilikler sonucunda uygulama planı hazırlanmış ve öğretmenlerimizce uygulamıştır.

Proje nihai finalini 1.Okul Öncesi Bilim Şenliği ile gerçekleştirdi. Projemiz okul öncesinde öğrencilerin bilim okuryazarlığı becerilerine katkı sunacak öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek üzere yola çıkmıştır.

"1. Okul Öncesi Bilim Şenliği" İlçe Kaymakamız Ahmet Hikmet ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet BADAS ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimizden Osman AYYÜREK, Muhammet KARAATMACA, Harun Reşit ÇİMEN’in katılımları ve açılış etkinliği ile başladı. İlçe Kaymakamımız proje kapsamında öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı Okul Öncesi eğitimde Fen ve Matematik çalışmalarını öğrencilerden dinleyerek incelemiştir. Farklı deney, sanat etkinlikleri, katılımlı oyunlar, sürpriz showlar ile öğrencilerin Fen ve Matematik hakkında farkındalıkları artırılmıştır. Etkinliğe 580 öğrenci, yaklaşık 400 veli ve 186 öğretmen katılım sağlamıştır. Rengârenk şenlikte veli, öğrenci ve öğretmen katılımının üst düzeyde olması ve ziyaretçilerin olumlu dönütleri proje ekibini mutlu etmiştir. Kaymakamımız tüm ekibe ve katılımcı öğretmenlere etkinliğe sundukları katkılarından dolayı teşekkür etmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1.Okul, Öncesi, Bilim, Şenliği, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı