Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 12:37 Bu haber 4737 kez okundu
 
18. Uluslararası Çölleşme ile Mücadele Eğitimi Mersin’de Tamamlandı
Ülkemizin çölleşme ile mücadele ve ormancılık alanında sahip olduğu bilgi birikimini paylaşmak maksadıyla, Bakanlığımız, Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile işbirliği halinde her yıl düzenli olarak Afrika, Orta Asya ve Balkanlara yönelik uluslararası eğitim 2. bölümü 24-25-26 Ekim 2019 tarihlerinde Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı.
YAŞAM Haberi
18. Uluslararası Çölleşme ile Mücadele Eğitimi Mersin’de Tamamlandı

18. Uluslararası Çölleşme ile Mücadele Eğitimi Mersin’de Tamamlandı

​            Ülkemizin çölleşme ile mücadele ve ormancılık alanında sahip olduğu bilgi birikimini paylaşmak maksadıyla, Bakanlığımız, Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile işbirliği halinde her yıl düzenli olarak Afrika, Orta Asya ve Balkanlara yönelik uluslararası eğitim 2. bölümü 24-25-26 Ekim 2019 tarihlerinde Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

Beş Türk Cumhuriyeti ve altı Balkan Ülkesi olmak üzere toplam 11 ülkeden 23 uzmanın katıldığı eğitime, Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yaşar Çakıroğlu. Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman,  Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Fulin, Ağaçlandırma Şube Müdürü Rıza Güleç, Silvikültür Şube Müdürü Hakan Keleş, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, Tarsus Orman İşletme Müdürü Musa Küreksiz, Fidanlık Müdürü Ahmet Gülyavuz, Orman İşletme Müdür Yardımcıları ve Orman İşletme Şefleri refakat etti.   

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü faaliyetlerini tanıtmak üzere Bölge Müdürü Akduman bölge müdürlüğümüzün faaliyetlerini sunu eşliğinde tanıttı.

Bölge Müdürü Akduman’a Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yaşar Çakıroğlu tarafından plaket takdim edildi. Misafirlere de sertifikaları verildikten sonra araştırma müdürlüğü çalışmaları gezildi.

Tarsus Fidanlığı ziyaret edildi ve fidanlık müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgi verildi. Turan Emeksiz Kumul ağaçlandırmaları gezilerek bilgi verildi. Doğu Akdeniz Araştırma Müdürlüğünde Okaliptüs hakkında Dr. Sevda Polat tarafından sunum yapılıp çalışmalar hakkında bilgi verildi. Doğu Akdeniz Araştırma Müdürü Osman Polat Araştırma Müdürlüğünde oluşturulan müze hakkında bilgiler verdi.

Misafir ülke temsilcilerine sertifikalar verildikten sonra eğitim başarılı şekilde bitirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 18., Uluslararası, Çölleşme, ile, Mücadele, Eğitimi, Mersin’de, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı